Szkolenia dla początkujących tłumaczy

Pomysł na to, aby zacząć prowadzić szkolenia dla tłumaczek/tłumaczy, wziął się od zwykłej propozycji jednej z koleżanek po fachu. Szkolenie miało polegać na wymianie doświadczeń w tłumaczeniu z Polskiego Języka Migowego na foniczną polszczyznę.

I tak zaczęła się moja przygoda ze szkoleniami. Z wykształcenia jestem nauczycielem a z zamiłowania lubię wracać ludziom nadzieję, we własne umiejętności. Tak naprawdę oprócz tego, że na szkoleniu uczymy się technik tłumaczenia, odkrywamy rzeczy mniej lub bardziej oczywiste, tworzę bezpieczną przestrzeń do tego, aby każdy mógł rozwinąć swoje skrzydła, na tyle na ile na ten moment potrzebuje.

Od 2019 roku przeprowadziłam 11 szkoleń weekendowych oraz dwa dłuższe wyjazdowe (Magiczny Dwór-Jaworznik (sierpień 2021) oraz ośrodek Mandala – Targoszów (wrzesień 2021). Łącznie wzięło udział 59 osób.
Prowadziłam również szkolenia dla studentów Filologii Polskiego Języka Migowego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Opinie uczestniczek/uczestników:

Bardzo, bardzo polecam warsztaty tłumaczeniowe u Pani Magdy! Tak profesjonalne, inspirujące i motywujące podejście do uczestników, jakie ma Magda, to naprawdę coś niespotykanego. Nie spodziewałam się, że dwa dni warsztatów przyniosą tak wiele wiedzy, motywacji i progresu. Bardzo produktywny i satysfakcjonujący czas w miłej, bezpiecznej i pełnej radości atmosferze. Poza twardymi umiejętnościami można wynieść dużo wiary we własne możliwości i dostrzec nie tylko to, co wymaga poprawy, ale także swoje mocne strony. Magda wspaniale uczy i tłumaczenia, i budowania pewności siebie jako tłumacza. Jestem bardzo wdzięczna za ten czas i czekam na więcej. Jeśli ktoś rozważa uczestnictwo w warsztatach, to podkreślam, że naprawdę, ale to naprawdę warto. Materiał jest dostosowany do poziomu zaawansowania zarówno w PJM-ie, jak i w szeroko rozumianych umiejętnościach tłumaczeniowych.”

Aleksandra Żuk

“Uczestniczyłam w dwudniowych warsztatach tłumaczeniowych zorganizowanych przez Migowe Laboratorium i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do stawiania pierwszych kroków w tłumaczeniu. Ze spotkań wychodziłam podekscytowana i zmotywowana do dalszej pracy i rozwoju. Pani Magda jest wspaniałą osobą, która nie tylko ma ogromną wiedzę, ale jeszcze wie jak ją przekazać. Czekają mnie jeszcze kolejne warsztaty z Laboratorium i już nie mogę się doczekać “

Zuzanna Kiwerska

“Uczestniczyłam w warsztatach przekładu z PJM na język polski foniczny. Fantastyczna atmosfera, świetnie dobrane ćwiczenia i sama praktyka! Zrobiłam ogromny postęp. Nie mogę doczekać się kolejnych warsztatów, polecam całym sercem! ”

Weronika Szymańska-Gątarek

“Jestem zachwycona warsztatami! W ostatnim czasie nie mogło spotkać mnie nic lepszego. Jeśli ktokolwiek zastanawia się czy warto, uwierzcie - WARTO! Nie ważne na jakim poziomie PJMu jesteś - przyjdź, zobacz, zakochaj się w języku migowym. Polecam Migowe Laboratorium z całego serca i z radością będę uczestniczyć w kolejnych szkoleniach.”

Kinga Chmielewska

“Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w dwudniowym szkoleniu, które było niesamowitym przeżyciem. Ogromna dawka wiedzy, super atmosfera, sposób prowadzenia, zaangażowanie prowadzących. Naprawdę mogę wymieniać godzinami. Trzeba to przeżyć na własnej skórze Jeszcze raz wielkie dzięki!”

Aleksandra Strój

“Uczestniczyłam w szkoleniu 15-16.02.2020 - tłumaczenie z PJM na PL i z PL na PJM. Dwudniowe fantastyczne szkolenie z ogromem wiedzy - nie tylko merytorycznej. W każdym calu dopracowane, profesjonalne, z niesamowitą, przyjazną atmosferą! Do tego wielkie wsparcie, motywowanie i power od Magdy (i też od uczestników). Z całego serca POLECAM, jak tylko będę mogła - przyjeżdżam do Krakowa. Zapraszam też do Warszawy - bardzo potrzeba takich szkoleń!

Magdalena Dydyszko

“Baaardzo dziękuję za fantastyczne warsztaty. MAGDA ma naprawdę talent nauczycielski. Gdybym miała jeszcze raz podejmować decyzję o przyjeździe, nie wahałabym się ani chwili. Do zobaczenia znowu:) !!! Jeśli się wahasz to nie potrzebnie!!!! podejście doskonale dopasowuje się do poziomu uczestnika

Monika Jarysz

“Szkolenia organizowane przez Magdę to czysty profesjonalizm, energia, świetna atmosfera, mnóstwo wiedzy i umiejętności! Ogromnie się cieszę, że Kraków zyskał wreszcie jakąś ofertę dla tłumaczy, nie tylko dla PJMowych świeżaków, ale też osób które chcą więcej i lepiej. Polecam bardzo, bardzo gorąco! “

Natalia Śmiłek

    Masz pytanie?
    Skontaktuj sie ze mną!