O mnie

Nazywam się Magdalena Anna Sipowicz, firmę Migowe Laboratorium prowadzę od 2015 roku (wcześniej pod nazwą Msign). Przestrzeń jaką tworzę skupia swoje działania wokół języka migowego, który jest moją pasją.

Stale doskonalę swój warsztat. W pracy z klientem najważniejsza dla mnie  jest uczciwość, szczerość i współpraca na najwyższym możliwym poziomie z wzajemnym szacunkiem i zaufaniem. Współpracuje w teamie z wieloma doświadczonymi tłumaczami. Preferuję współpracę ze znaną mi tłumaczką/tłumaczem. W 100 % sytuacji, sama znajduję sobie osobę do teamu.

Migowe Laboratorium prowadzi również lektoraty z Polskiego Języka Migowego, staram się zawsze aby zajęcia były prowadzone przez Głuchego lektora, biegle władającego PJM, najlepiej natywnego użytkownika.


Prowadzę również szkolenia z przekładu PJM-PL dla osób które rozpoczynają swoją drogę w tłumaczeniu czy takich, które swój warsztat chcą doskonalić. Czasami szkolenia sa łączone. Jeden dzień poświęcony jest przekładowy PL-PJM (prowadzi głuchy tłumacz) a drugi PJM-PL, wtedy prowadzę ja.

Ze środowiskiem osób g/Głuchych jestem związana od 2005 roku.

Z wykształcenia jestem surdo i oligofrenopedagogiem, z zamiłowania i doświadczenia tłumaczką Polskiego Języka Migowego. Podejmując naukę na Uniwersytecie Pedagogicznym nie spodziewałam się, że życie obierze dla mnie taką drogę.

W latach 2008-2010 robiłam studia podyplomowe, pierwszą w Polsce edycję. Ukończyłam je na kierunku translatoryka.

W latach 2012-2015 byłam członkiem Zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego o do maja 2020 roku pełnię w nim funkcję Prezeski. W czerwcu 2022 roku zostałam ponownie powołana na to stanowisko.

Moje główne środowiska tłumaczeniowe to środowisko akademickie, konferencyjne, teatralne, artystyczne, sztuka i kultura, szkolenia, warsztaty.

Od 2007 roku czynnie związana jestem ze środowiskiem akademickim, głównie krakowskim. Od tego czasu rozpoczęłam współpracę z większością krakowskich uniwersytetów (Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Papieski JPII, Politechnika Krakowska, Akademia Sztuk Pięknych).

Wszystkie informacje związane z moim doświadczeniem można znaleźć w zakładce OFERTA.

Masz pytanie?
Skontaktuj sie ze mną!